ساعت دیواری چی مده؟

ساعت دیواری چی مده؟

امروزه انتخاب ساعت بسیار مهم تر از گذشته می باشد. صرفا از ساعت تنها برای متوجه شدن زمان استفاده نمی شود. تنوع ساعت زیاد است و اکثر انتخاب های ما براساس مد می باشد بنابراین ممکن است برای ما مهم باشد که بدانیم ساعت دیواری چی مده ، تا انتخابی به روز داشته باشیم. ساعت موردنظر را باید با توجه به دکوراسیون منزل، فضا و محل نصب آن انتخاب کرد.

در این مقاله سعی شده است در رابطه با انتخاب ساعت دیواری مد روز و مدل های مختلف آن صحبت شود. امیدواریم بتوانیم شما عزیزان را در انتخاب ساعت دیواری مناسب و زیبا کمک کنیم.

ساعت دیواری چی بخرم؟

همه ما در پی انتخاب یک ساعت دیواری زیبا و متناسب با فضای خانه و دکوراسیون منزل می باشیم. از طرفی یکی از موارد مهم در انتخاب ساعت، به روز بودن آن است. بنابراین اولین چیزی که به ذهن ما هنگام خرید می رسد این است که، ساعت دیواری چی مده. اکثر مردم طبق مد هر چند سال ساعت دیواری منزل یا محل کارشان را عوض می کنند.
باید در نظر بگیریم که به غیر از به روز بودن و دانستن این که ساعت دیواری چی مده؛ موارد دیگری مثل، محیط و محل نصب نیز حائز اهمیت می باشد. ساعت دیواری دیگر مثل گذشته تنها برای مشخص کردن زمان برای ما کافی نیست و به یک وسیله تزئینی با اهمیت برای داشتن بهترین دکوراسیون تبدیل شده است.
هر روزه تنوع ساعت دیواری بیشتر می شود، و انتخاب یک ساعت دیواری مناسب و زیبا دشوارتر می شود. بهتر است به ویژگی های اخلاقی خود و اطرافیانتان به هنگام انتخاب توجه کنید، چرا که در روز چندین بار به ساعت می نگرید، پس بهتر است برای چند لحظه مجذوبش شوید، نه اینکه به خود بگوئید این چه ساعتی بود که خریدم. مثلا کودکان اشکال فانتزی و رنگ های شاد را بیشتر می پسندند، پس بهتر است برای اتاق کودکتان ساعت دیواری هایی با اشکال عروسکی انتخاب شود.
انتخاب ساعت دیواری تنها مربوط به منزل مسکونی نیست بلکه در ادارات و مرکزهای تجاری نیز مهم می باشد. قطعا یک ساعت دیواری متناسب اتاق مدیر یا اتاق جلسات می تواند نشان دهنده نظم و زیبایی باشد.
حتما برای همه ما حداقل دو سه بار پیش آمده ، که از خود بپرسیم ساعت دیواری چی بخرم و یا ساعت دیواری چی مده. البته جواب درست به این سوالات باعث دل انگیزتر شدن مکان استفاده می شود اما کافی نیستند. این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمائید، تا به انتخابی دلخواه و مورد رضایت دست یابید تا دیگر دغدغه انتخاب ساعت را نداشته باشید.

انواع ساعت دیواری و محل نصب آن

ساعت های دیواری در دو نوع دیجیتال و آنالوگ در بازار وجود دارند. ساعت های دیواری از جنس های متفاوتی مانند، چوبی، فلزی، پلاستیکی، شیشه، مرمر و… ساخته می شوند.
با توجه به چیدمان و سلیقه شخصی، برای منزل و یا محل کار خود یک ساعت دیواری مناسب را برگزینید. مثلا اگر فضای انتخابی شما مدرن و امروزی است باید ساعت های مدرن و مدروز را گزینش کنید و یا اگر فضای کلاسیکی دارید بایستی ساعت دیواری چوبی را انتخاب کنید.
باید بدانیم شکل دیوار زمینه محل انتخابی ساعت، متراژ و همین طور قیمت ساعت نیز در انتخاب موثرند. مثلا ساعت های دیواری بزرگ اصلا مناسب فضاهای با متراژ کم نیستند. یا اگر فضا بزرگ باشد اما ساعت دیواری کوچک، آن وقت دیگر ساعت به چشم نمی آید و تزئینی زیبا نخواهد بود. هیچ وقت ساعت دیواری را بر دیوارهای بلند و ستونی استفاده نکنید چرا که جلوه زیبایی نخواهند داشت. اگر می خواهید یک ساعت دیواری برای آشپزخانه انتخاب کنید، بهتر است ساعتی که شکل وسایل آشپزخانه مثلا ملاقه و بشقاب دارد را برگزینید. پس نتیجه می گیریم فقط توجه به اینکه ساعت دیواری چی مده ملاکی برای انتخاب درست نیست.
در ادامه به بررسی چند نوع ساعت دیواری و موارد استفاده آن می پردازیم. از انواع ساعت های دیواری می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ساعت دیواری چند تکه

ساعت دیواری چند تکه ،همان گونه که از نام آن پیداست از چند قطعه در کنار هم چیده شده می باشد که تشکیل یک ساعت دیواری مدرن و امروزی را می دهد. ساعت دیواری رویال ماروتی یکی از همین دست ساعت دیواری چند تکه است. این نوع از ساعت ها برای چیدمان های فانتزی مناسب هستند، البته با توجه به رنگ محیط هم باید بهترین و مناسب ترین رنگ را انتخاب کرد. به غیر از پذیرایی از این نوع ساعت می توان در اتاق خواب و راه رو در اندازه متوسط با توجه به متراژ فضای انتخابی به کار برد. این ساعت ها در ادارات و امکان تجاری هم بسیار زیاد استفاده می شود.

ساعت دیواری والتر چوبی

ساعت دیواری والتر چوبی که برای دکوراسیون هایی که از جنس چوب هستند و دارای سبک قدیمی و کلاسیک می باشند، مورد پسند می باشد. رنگ محیط و چیدمان شیری، قهوه ایی، کرمی و این نوع تم رنگی هم مناسب این نوع ساعت می باشند. طرح های متنوع و گوناگونی از این نوع در بازار عرضه می شوند، که هر یک زیبایی خاص خود را دارند.

ساعت دیواری طرح یاس

ساعت دیواری طرح یاس همانند نوع چند تکه برای فضاهای فانتزی و ادارات قابل استفاده هستند و زیبایی چیدمان را چندبرابر می کنند. این نوع ساعت هم در رنگ ها و طرح های مختلفی عرضه می شود. در زیر یک نمونه از این ساعت دیواری را مشاهده می فرمائید، اما نوع دیگری از این ساعت دیواری دارای طرح گل های بسیار زیبا است که این مدل را به افرادی که روحیه لطیف و مهربانی دارند و دکوراسیون منزلشان نشات گرفته از طبیعت می باشد توصیه می گردد.

ساعت دیواری چراغ دار

ساعت دیواری چراغ دار در دو نوع آنالوگ و دیجیتال وجود دارند. در این ساعت دیواری ها از چراغ های ال ای دی استفاده می شود. که بعضی از آن ها دارای کنترل از راه دور، کرنومتر و تایمر می باشند. از دیگر ویژگی های این ساعت دیواری نشان دادن درجه حرارت و میزان رطوبت محیط است. جلوه آن در هنگام تاریکی با روشن کردن چراغ هایش چند برابر می شود. رنگ نوری استفاده شده در این ساعت ها بسیار مجذوب کننده است. این ساعت های دیواری برای ادارات و سالن های انتظار بسیار مناسب هستند. البته برای فضای کتابخانه هم می توانند انتخاب خوبی باشند.
در این مطلب تا جایی که ممکن بود به طور مختصر سعی کردیم، مشاوره ای مختصر در خصوص انتخاب انواع ساعت های مدروز و جدید داشته باشیم. امید است پاسخ دو سوال، ساعت دیواری چی بخرم و ساعت دیواری چی مده را تا حدی برطرف کرده باشیم. مطمئنا درست ترین انتخاب را در ساعت دیواری برای خود یا به عنوان هدیه برای دوستانتان خواهید داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید