مدیرکل استاندارد مازندران خدمات پس از فروش کالا مورد ارزیابی

ایسنا/مازندران مدیرکل استاندارد مازندران گفت: خدمات پس از فروش مورد ارزیابی و در صورت تخلف، توقف تولید محصول و حتی توقف خط تولید نیز مد نظر قرار می‌گیرد.


محمد ملاعلی پور۲۴ مهر ماه به مناسبت هفته استاندارد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استاندارد اطمینان بخش کیفیت و امید آفرینی است و رسانه‌ها در آگاهی بخشی و مطالبه‌گری می‌توانند نقش آفرین باشند.


وی با تاکید بر اینکه باید نظارت و فعالیت‌های خود را به سمت رضایتمندی مردم هدایت کنیم، افزود: گزارش‌های مردمی مورد برسی قرار می‌گیرد و در این راستا سامانه ۱۵۱۷ اماده پاسخگویی است.


مدیرکل استاندارد مازندران با اشاره به اینکه بررسی کمیت محصولات و کالاهای ارائه شده به همراه کیفیت بیشتر، مد نظر است و در بحث کمیت سلیقه‌ای عمل نخواهد شد، تصریح کرد: در تمام محصولات درج شده وزن خالص کالا مورد تاکید است.


این مسئول با تاکید بر اهمیت سلامت مردم گفت: بر اساس ماده ۱۷ قانون نظارت و بازرسی در فرودگاه‌ها، راه‌آهن، مراکز خدماتی، مدارس ابتدایی، خانه سالمندان و مراکز خدماتی بررسی و نظارت مستمر انجام می‌شود.


ملاعلی پور گفت: استاندارد، خدمات پس از فروش را مورد ارزیابی و در صورت تخلف، توقف تولید محصول و حتی توقف خط تولید نیز مورد رصد و پایش این اداره کل قرار می‌گیرد.


وی نظارت بر فلزات گرانبها و مصنوعات طلا را از وظایف اداره کل استاندارد دانست و ادامه داد: روی هر قطعه از مصنوعات طلا کدی حک شده است که نشان تولید و اصالت کالا را به همره دارد. خریداران این نوع کالاها برای صحت سنجی می‌توانند با ارسال پیامک به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ اطلاعات لازم را کسب کنند.


مدیرکل استاندارد مازندران با اشاره به اینکه نمونه برداری‌ از کالاهای تولیدی حداقل دو بار در سال انجام می‌شود، امسال هزار مورد بازدید انجام شد، خاطرنشان کرد: در مازندران ۸۸۶ واحد فعال صنعتی وجود دارد که حداقل ۶۷۰ واحد دارای یک گواهینامه معتبر هستند.


وی ادامه داد: در ۶ ماهه نخست امسال ۵۶ مورد صدور پروانه و ۱۴۹ مورد تمدید و ابطال پروانه‌ها انجام شد.


این مسئول با اشاره به اینکه صدور پروانه‌های تشویقی برای ما دارای اهمیت است، یادآور شد: امسال ۱۱ مورد پروانه تشویقی صادر شد که تعداد آن در ماه‌های آینده بیشتر می‌شود.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیمرونالدو زدگی حاد یا حادترین رونالدو مسئله این است؟
بیشتر بخوانیمشیرآلات بهداشتی

دیدگاهتان را بنویسید