آسیب شناسی حوزه مد و لباس لرستان در دستور کار قرار گیرد تأکید

ایسنا/لرستان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: آسیب‌شناسی در حوزه مد و لباس در دستور کار قرار گیرد.


اعظم روانشاد امروز، ۲۷ آبان‌ماه در اولین جلسه کارگروه ساماندهی مد و لباس، اظهار کرد: حوزه مد و لباس یکی از مهمترین حوزه‌های فرهنگی و فرهنگ عمومی است که در این زمینه لازم است، آسیب‌شناسی دقیق و مناسبی صورت بگیرد.


وی تصریح کرد: در این راستا برگزاری جشنواره‌های مد و لباس یک اقدام مهم جهت نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف است.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ادامه داد: برگزاری چنین رویدادهایی باعث می‌شود به سمت امنیت پایدار در این حوزه حرکت کنیم و بین سلیقه دو قشر مذهبی و غیرمذهبی و تفاوت بین زیبایی و پوشش، تعادل ایجاد کنیم.


روانشاد خاطرنشان کرد: ایجاد پیوست فرهنگی در این حوزه باید در دستور کارگروه مد و لباس قرار بگیرد.


وی اضافه کرد: یکی از مهمترین ظرفیت‌های این کارگروه تولید محتوی و تولید محصول در این زمینه و لازم بوده که در این زمینه نیز فراخوانی جهت شناسایی ایده‌ها، طرح‌ها و … در بین جامعه فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و …است.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ضمن تأکید بر برگزاری مستمر جلسات این کارگروه و تدوین تقویم اجرایی، خواستار استفاده از ظرفیت‌های نخبگان، اساتید دانشگاه و …در این کارگروه شد.


رضا نیازی معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد لرستان نیز در این جلسه گفت: لازم است که با توجه به ظرفیت‌های زیست‌بوم استان و خط‌مشی‌هایی که از سوی ستاد ساماندهی مد و لباس ارائه می‌شود، بومی‌سازی صورت بگیرد.


وی اظهار کرد: در این راستا می‌توانیم از برخی نمادها و المان‌های استان که با فرهنگ و هنر این استان، هم‌خوانی دارد در طراحی مد و لباس استفاده کنیم.


معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد لرستان ادامه داد: لازم است که در این حوزه از ظرفیت‌هایی مانند نمایشگاه‌های فصلی و نمایشگاه دائمی استفاده کنیم تا موضوع ساماندهی مد و لباس به نحو ملموسی در جامعه، گسترش یابد.


نیازی خاطرنشان کرد: در این حوزه نباید از قدرت رسانه و فرهنگ مصرف‌گرایی غافل شد زیرا جنگ نرم در این حوزه پدیده‌ای غیرقابل‌چشم‌پوشی است و باید با قدرت فرهنگ، هنر و داشته‌های خودمان آن را، جایگزین کرد.


وی اضافه کرد: با افتتاح دفتر انجمن مد و لباس نیز هم‌افزایی و هماهنگی بهتری در این زمینه صورت می‌گیرد.


معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد لرستان بر ضرورت تهیه بانک اطلاعات فعالان و تولیدکنندگان حوزه مد و لباس، بر اعلام فراخوان جهت برگزاری جشنواره مد و لباس تأکید کرد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید